Znajdź najlepszą ofertę ubezpieczenia OC i AC

Sprawdź ceny i nie przepłacaj!

Wolę porozmawiać :+48 519 902 560

PZU

Historia

PZU, czyli Powszechny Zakład Ubezpieczeń to spółka akcyjna, której historia sięga 1803 r. Działalność rozpoczęła natomiast w 1921 r. Grupa PZU to jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce, jak też w Europie. Pakiet kontrolny PZU posiada Skarb Państwa, a więc z przewagą kapitału polskiego. W 2006 r. osiągnęła rekordowy wynik finansowy wynoszący 3,7 mld zł. W swojej ofercie posiada ponad 200 produktów.

Rodzaje ubezpieczeń

Pierwszym z produktów jest ubezpieczenie przeznaczone dla kierowców. PZU oferuje ubezpieczenie OC, które zapewni naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, jak również bezproblemowy proces likwidacji wyrządzonej Ci przez inną osobę szkody. W ofercie znajduje się zniżka dla uważnych klientów oraz zniżka na ubezpieczenie szyb i kompleksowe usługi assistance. PZU oferuje również ubezpieczenie AC, które zapewnia bezpłatny pakiet podstawowych usług assistance.

Kolejny rodzaj ubezpieczeń obejmuje ubezpieczenie mieszkania oraz majątku. Możemy wybrać polisę ubezpieczającą dom od zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży. Ubezpieczenie to zapewnia również pomoc w awaryjnych sytuacjach. Jeśli posiadamy domek letniskowy lub dom w budowie również możemy ubezpieczyć je od uszkodzeń. W skład produktów związanych z domem wchodzi również ubezpieczenie wyposażenia.

Innym produktem jest ubezpieczenie na życie, które zapewnia klientowi i jego rodzinie wsparcie finansowe w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Jeśli chcemy zapewnić naszej rodzinie spokojną przyszłość PZU oferuje Spokój na Każdy Dzień, jest to indywidualne terminowe ubezpieczenie na życie. Ubezpieczenie to zapewnia wsparcie finansowe w razie śmierci klienta, zabezpiecza również finansowe zobowiązania oraz firmę klienta. Kolejny z produktów to ubezpieczenie na życie Ochrona na Zawsze, zapewniająca polisę na całe życie. Jeśli natomiast chcemy połączyć ochronę z oszczędzaniem to warto wybrać Więcej niż Ochrona. Produkt ten zapewnia zabezpieczenie finansowe dla naszych bliskich oraz pozwala w bezpieczny sposób oszczędzać.

Co jeśli chcemy zabezpieczyć przyszłość naszego dziecka? Wtedy warto skorzystać z indywidualnego ubezpieczenia PZU Start w Dorosłość. PZU oferuje również trzy rodzaje ubezpieczeń związanych ze zdrowiem, pośród których znajduje się ubezpieczenie ambulatoryjne, ubezpieczenie lekowe oraz ubezpieczenie szpitalne. Jeśli natomiast zależy nam na inwestycji, to tutaj również PZU przychodzi z pomocą oferując różnego rodzaju produkty związane z lokowaniem i pomnażaniem kapitału.  Osobny pakiet usług PZU przygotowało również dla firm.

Zgłoszenie szkody, wypowiedzenie umowy, kontakt

Zgłoszenie szkody lub roszczenia można dokonać przy pomocy formularza na stronie: https://www.pzu.pl/szkody-i-roszczenia

Wypowiedzenie umowy nastąpić może poprzez wydruk i wypełnienie odpowiedniego dokumentu dostępnego na stronie: http://wypowiedzenieumowyoc.pl/pzu1/wypowiedzenie_umowy_OC_PZU.pdf

Następnie musimy dostarczyć go do dowolnej placówki PZU lub wysłać pocztą na adres siedziby firmy.

Można też wysłać skan lub zdjęcie dokumentu na: kontakt@pzu.pl, ale koniecznie własnoręcznie podpisany. Możliwe jest również wysłanie podpisanych dokumentów na numer faksu: 22 4 102 102. Trzeba pamiętać o potwierdzeniu nadania faksu, a wydrukowane dokumenty wysyłamy zawsze na adres pocztowy z opcją potwierdzenia odbioru.

Kontakt

Contact Center Grupy PZU
Postępu 18a
02-676 Warszawa
Telefon: 801 102 102 (22 566 55 55) - 24h/7 dni

SMS: wyślij wiadomość SMS pod numer 4102  o treści:

 • Pomoc – w celu uzyskania pomocy na drodze, w domu lub w firmie,
 • Szkoda – w sprawie zgłoszenia szkody lub uzyskania informacji o zgłoszonej szkodzie,
 • Pojazd – w celu uzyskania informacji o ubezpieczeniach komunikacyjnych,
 • Dom – w celu uzyskania informacji o ubezpieczeniu domu lub mieszkania,
 • Podroz – w celu uzyskania informacji o ubezpieczeniach turystycznych,
 • Zycie – w celu uzyskania informacji o ubezpieczeniach na życie,
 • Zdrowie – w celu uzyskania informacji o ubezpieczeniach zdrowotnych,
 • Wizyta – w celu umówienia wizyty medycznej,
 • Emerytura – w celu uzyskania informacji o OFE lub IKZE w DFE,
 • Inwestycje– w celu uzyskania informacji o funduszach inwestycyjnych TFI,
 • Finansowe – w celu uzyskania informacji o gwarancjach i ubezpieczeniu wierzytelności pieniężnych.
Sprawdź oferty X