Znajdź najlepszą ofertę ubezpieczenia OC i AC

Sprawdź ceny i nie przepłacaj!

Wolę porozmawiać :+48 519 902 560

Tu znajdziesz najlepsze oferty

Porównaj ubezpieczenia komunikacyjne


Co warto porównać?

Ubezpieczenie komunikacyjne (OC)
Jest to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu – każdy kierowca jest zobowiązany do jego posiadania. Zakres OC określany jest przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, przez Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. OC stanowi ochronę dla osób, poszkodowanych przez kierowcę – w przypadku kolizji odszkodowanie wypłacane jest z polisy OC.

Autocasco (AC)
Autocasco to ochrona dla pojazdu, na którą decyduje się coraz więcej kierowców. Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe. Celem AC jest zabezpieczenie pojazdu przed takimi zdarzeniami, jak kradzież, zniszczenie lub częściowe uszkodzenie. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują bardzo zróżnicowane ubezpieczenia AC – warto dokładnie sprawdzać, co obejmuje konkretna polisa, aby zabezpieczyć pojazd na wypadek wystąpienia różnorodnych zdarzeń. .

Assistance (ASS)
Assistance stanowi doskonałą ochronę w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń. Dzięki ASS zarówno kierowca, jak i pasażerowie, mogą liczyć na błyskawiczną pomoc. W zależności od ubezpieczenia, Assistance może obejmować naprawdę uszkodzonego samochodu na miejscu zdarzenia, holowanie samochodu, wynajem auta zastępczego, pomoc w wymianie koła, transport kierowcy i pasażerów, a nawet zorganizowanie noclegu dla osób, które w momencie wystąpienia awarii podróżowały samochodem.

Ubezpieczenie NNW
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to najlepsza ochrona dla osób podróżujących pojazdem, które ucierpiały na skutek ruchu pojazdu. NNW to gwarancja wypłaty odszkodowania między innymi w przypadku wystąpienia uszczerbku na zdrowiu, w razie konieczności długotrwałego leczenia, niezdolności do pracy, a nawet śmierci. Zakres NNW w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jest bardzo szeroki, a sytuacje objęte ubezpieczeniem nie muszą wynikać bezpośrednio z ruchu pojazdu.


Jak to działa?

Mechanizm działania kalkulatora OC jest bardzo prosty. Wystarczy wypełnić formularz, podając najważniejsze informacje, dotyczące pojazdu i kierowcy – między innymi markę i model pojazdu, rok produkcji czy pojemność silnika, a także okres posiadania prawa jazdy, wiek czy miejscowość zamieszkania. Informacje te pozwolą na wyliczenie wysokości składek w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Po wypełnieniu formularza kalkulator OC przygotuje analizę cen ubezpieczenia w różnych firmach. Przejrzyste porównanie pozwoli Ci sprawdzić, gdzie otrzymasz najtańsze OC, AC, NNW czy Assistance. Oprócz informacji o cenie zyskasz również zestawienie dodatkowych korzyści oraz szczegółowych informacji na temat każdej oferty ubezpieczeniowej. Dzięki temu w ciągu kilku minut będziesz w stanie dokładnie poznać ceny ubezpieczeń i wybrać tę, która będzie dla Ciebie najbardziej korzystna. W ten sposób możesz łatwo uniknąć konieczności czasochłonnego porównywania ofert różnych ubezpieczycieli czy spotkań z agentami – wystarczy, że spędzisz chwilę przy komputerze i już będzie mógł cieszyć się najlepszym ubezpieczeniem, dostosowanym do Twoich potrzeb.

W Porowneo.pl nie tylko sprawdzasz ceny ubezpieczenia w różnych towarzystwach, ale też masz możliwość dokonania wygodnego zakupu. Oprócz tego do Twojej dyspozycji pozostaje zespół ekspertów, którzy mogą Ci doradzić w wyborze ubezpieczenia – i to na każdym etapie. Możesz skontaktować się z nimi zarówno przed, jak i po wypełnieniu formularza.


Na co zwrócić uwagę?

Wybierając OC pamiętaj, że w każdym towarzystwie otrzymujesz dokładnie to samo ubezpieczenie. Szczegółowy zakres OC jest ściśle określony przez odpowiednią ustawę, jednak ceny obowiązkowego ubezpieczenia nie są regulowane. Z tego powodu mogą one bardzo różnić się między sobą. Warto wybrać najtańszą ofertę i cieszyć się tanim OC bez konieczności przepłacania.

Kupując AC sprawdź, czy istnieje możliwość pomniejszenia sumy ubezpieczenia o wysokość wypłaconego odszkodowania (konsumpcja sumy ubezpieczenia/ redukcyjna suma ubezpieczenia). Jeśli wykupisz konsumpcję sumy ubezpieczenia, nie będzie potrzeby doubezpieczenia auta po wypłacie odszkodowania. Warto również zwrócić uwagę na amortyzację (zużycie części w zależności od wieku pojazdu), udział własny (kwota o którą będzie pomniejszone odszkodowanie) oraz franszyzę integralną (kwota od jakiej wypłacane jest odszkodowanie). Zobacz w jakim kraju działa Twoje ubezpieczenie – jeśli często wyjeżdżasz za granicę, upewnij się, czy działa na terenie całej Unii Europejskiej. Pamiętaj, że im szerszy zakres AC. tym bezpieczniejszy będzie Twój pojazd. Warto wybrać tę ofertę, w której zakres ubezpieczenia jest największy – zwróć szczególną uwagę na aspekty takie jak kradzież pojazdu, uszkodzenie częściowe lub całkowite, a nawet szkoda wyrządzona przez zwierzęta lub wywołana przez warunki atmosferyczne, na przykład burzę czy grad.

Poszukując najlepszej oferty Assistance zapoznaj się z dokładnymi warunkami ubezpieczenia. Zwróć szczególną uwagę na informacje, dotyczące holowania pojazdu, samochodu zastępczego, naprawy w miejscu wystąpienia awarii czy drobnej pomocy, na przykład w wymianie koła. Im szerszy zakres Assistance, tym większy będzie Twój komfort w razie pojawienia się awarii.

Przy wyborze NNW sprawdź, jaka jest dokładna kwota ubezpieczenia – wahają się one od 10 000 zł do 100 000 złotych. Im wyższa kwota ubezpieczenia, tym wyższe będzie odszkodowanie zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich pasażerów. Kwota otrzymanego odszkodowanie jest zależna od stopnia i rodzaju uszczerbku na zdrowiu – warto zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę.


Dlaczego warto skorzystać z Porowneo.pl?

Jeśli cenisz sobie swój czas i pieniądze, kalkulator Porowneo.pl jest właśnie dla Ciebie. Zapomnij o długotrwałym poszukiwaniu ubezpieczenia i skorzystaj z naszego kalkulatora. W ciągu kilku minut otrzymasz szczegółową analizę na temat tego, co mogą Ci zaoferować poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe – wystarczy tylko wybrać najlepszą ofertę i gotowe. Możesz cieszyć tanim ubezpieczeniem komunikacyjnym w korzystnej cenie – i to bez wychodzenia z domu!

Sprawdź najlepsze polisy OC/AC!

Sprawdź oferty X