Ubezpieczenie samochodu : kalkulator OC/AC

Sprawdź najtańsze OC i AC dla Twojego samochodu!

Wolę porozmawiać :22 563 25 60

Tu znajdziesz najlepsze oferty

Porównaj ubezpieczenia komunikacyjne


Co porównaj

Ubezpieczenie komunikacyjne (OC)
Jest to jedyny rodzaj obowiązkowej polisy. Zakres ubezpieczenia jest regulowany przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych.
Zakres ubezpieczenia obejmuje : pomoc prawnika lub tłumacza, otrzymanie samochodu zastępczego na czas naprawy, holowanie pojazdu do warsztatu, transport do placówki medycznej lub do domu, nocleg w hotelu, drobną naprawę w miejscu zdarzenia.

Autocasco (AC)
Jest to rodzaj nieobowiązkowej polisy. Zakres ubezpieczenia obejmuje szkody powstałe w wyniku zderzenia się pojazdów, kradzieży, zderzenia z osobami, przedmiotami lub zwierzętami, uszkodzenia samochodu przez osoby trzecie, działania sił przyrody, zdarzeń losowych (pożaru, wybuchu, zatopienia).

Assistance (ASS)
Nieobowiązkowe ubezpieczenie, które chroni kierowcę i pasażerów w razie nieoczekiwanych zdarzeniach losowych.

Ubezpieczenie NNW
Zapewnia wypłatę odszkodowania w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Zakres ubezpieczenia to następstwa nieszczęśliwego wypadku: śmierć osoby ubezpieczonej, uszkodzenia ciała, trwały uszczerbek na zdrowiu.


Jak to działa?

Wypełnij informacje dotyczące samochodu, który chesz ubezpieczyć i swojej historii ubezpieczeniowej oraz rodzaj ubezpieczenia, które chcesz porównać. Po wypełnieniu formularza, wyświetlimy Ci w czasie rzeczywistym oferty dostosowane do Twoich wytycznych. Teraz możesz wybrać najlepsze ubezpieczenie!

Na co zrócić uwage? Porównują OC, pamiętaj, że każda firma ubezpieczeniowa oferuje takie same gwarancje, ponieważ ubezpieczenie OC jest regulowane przez prawo.

Zwróć szczególną uwagę na warunki dotyczące holowania pojazdu czy naprawy na miejscu.

Kupując AC (Autocasco) sprawdź czy jest wykupione pomniejszenie sumy ubezpieczenia o wysokość wypłaconego odszkodowania (konsumpcja sumy ubezpieczenia). Jeśli wykupimy konsumpcję sumy ubezpieczenia, nie będziemy potrzebowali doubezpieczać auta po wypłacie odszkodowania.

Przy wyborze Autocasco warto zwrócić uwagę na amortyzację, udział własny oraz franszyzę integralną.

Zobacz w jakim kraju działa Twoje ubezpieczenie, czy działa na terenie całej Europy, czy tylko na terenie Polski.


Na co zrócić uwage?

Porównują OC, pamiętaj, że każda firma ubezpieczeniowa oferuje takie same gwarancje, ponieważ ubezpieczenie OC jest regulowane przez prawo.

Zwróć szczególną uwagę na warunki dotyczące holowania pojazdu czy naprawy na miejscu.

Kupując AC (Autocasco) sprawdź czy jest wykupione pomniejszenie sumy ubezpieczenia o wysokość wypłaconego odszkodowania
(konsumpcja sumy ubezpieczenia). Jeśli wykupimy konsumpcję sumy ubezpieczenia, nie będziemy potrzebowali doubezpieczać auta po wypłacie odszkodowania.

Przy wyborze Autocasco warto zwrócić uwagę na amortyzację, udział własny oraz franszyzę integralną.

Zobacz w jakim kraju działa Twoje ubezpieczenie, czy działa na terenie całej Europy, czy tylko na terenie Polski.

Sprawdź najlepsze polisy OC/AC!