Ubezpieczenie implantu ślimakowego

Tweet
Podziel się
Przez Zespół Porowneo.pl

Implant ślimakowy to bardzo skomplikowane i niezwykle ważne urządzenie, które chorym pomaga uporać się z problemem niesłyszenia. Wszczepiany jest małym dzieciom, aby maksymalnie zniwelować skutki, jakie niedosłuch mógł spowodować w ich funkcjonowaniu. Trudności ze słyszeniem spowalniają proces uczenia się mówienia, rozwój mowy, często nawet mogą spowodować spowolnienie w ogólnym rozwoju fizycznym i psychicznym. Właśnie dlatego implant jest tak ważny. Małe dziecko może jednak doprowadzić do jego uszkodzenia, stąd właśnie ubezpieczenie urządzenia jest tak istotne.

Ubezpieczenie implantu ślimakowego

Ubezpieczenie implantu

Ubezpieczenie implantu ślimakowego to bardzo rzadkie ubezpieczenie i bardzo mało firm się tym zajmuje. Na rynku polskim najlepiej radzi sobie z tym Allianz, który swoją ofertę kieruje do wszystkich zainteresowanych takim ubezpieczeniem.

Allianz przygotował swoją ofertę w połączeniu z firmą Medicus. Jest to ubezpieczenie roczne, składka też jest opłacana w skali roku. Jest to forma otwartego ubezpieczenia grupowego, do którego może przystąpić każdy, kto korzysta z takiego implantu. Koszt ubezpieczenia jest zróżnicowany. W dużej mierze zależy od rodzaju wszczepionego urządzenia. Na rynku dostępne są różne implanty, w różnej cenie i to właśnie ta cena wyjściowa wpływa na ostateczną wysokość składki.

Korzyści

Implant ślimakowy to urządzenie, które pozwala słyszeć dzieciom z głębokim niedosłuchem. W zasadzie jest to urządzenie, które daje tym dzieciom nowe życie. Poprawia jego jakość i powoduje, że w ogóle możliwe jest funkcjonowanie z implantem. Co ważne, jest to rozwiązanie, które bardzo skutecznie rozwiązuje problem niedosłuchu.

Nie jest ono jednak bezpieczne i niestety, jest narażone na uszkodzenia, szczególnie gdy dzieci są małe i dynamicznie się bawią. O ile pierwszy implant można otrzymać w ramach refundacji, o tyle w przypadku jego uszkodzenia należy kolejny wszczepić za swoje pieniądze. Sama operacja nie jest tak kosztowna, jak urządzenie, za które należy zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Uszkodzenie urządzenia to koniec poprawnego słyszenia i koniec normalnego życia. Nikt nie zdecyduje się na to by odebrać dziecku komfort, który już miało. Właśnie dlatego ubezpieczenie implantów jest tak korzystne. Roczna składka gwarantuje, że  w razie uszkodzenia, zostanie wypłacone odszkodowanie pozwalające kupić nowe urządzenie. Koszt takiego ubezpieczenia to od 300 do 600 zł rocznie. To kwota, która daje spokojny sen i poczucie bezpieczeństwa. W konfrontacji z kilkudziesięcioma tysiącami jest to bardzo niska kwota, której opłacenie jest jak najbardziej korzystne.

Warto ubezpieczyć implant ślimakowy. Niezależnie od wartości składki rocznej i tak jest to kwota wielokrotnie niższa niż koszt urządzenia. To kwota, którą w ciągu roku spokojnie można odłożyć i zgromadzić. W przypadku kosztów urządzenia, nie byłoby to takie proste.

Sprawdź oferty X