Ubezpieczenie OC - porównanie ofert

Ubezpieczenie OC - porównanie ofert

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, czyli tak zwane OC dla właściciela pojazdu to obowiązek, który nałożony został na właścicieli pojazdów odgórnie. To powoduje, że każdy musi się takim ubezpieczeniem zainteresować i wykupić dla siebie. Nie ma natomiast ograniczeń, jeżeli chodzi o wybór firmy, która to ubezpieczenie dostarczy. To, kto będzie otaczał ochroną, należy do decyzji właściciela i nikt nie ma możliwości ani wywierania wpływu, ani narzucenia wyboru. Warto więc porównać dostępne oferty, żeby zapoznać się z różnicami, z jakimi można się spotkać.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!

Porówanaj oferty

Porównanie ofert

Porównanie ofert możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy przedmiotem ubezpieczenia jest ten sam samochód i ten sam właściciel. Tak właśnie zostały przygotowane przybliżone kalkulacje. Wszystkie zostały wykonane dla sześcioletniego pojazdu marki Kia Rio, którym kieruje trzydziestoletnia kobieta. Oczywiście, przy wnioskowaniu o kalkulację dla siebie trzeba się liczyć z tym, że będzie ona wyglądała inaczej. Ta jednak została przygotowana wyłącznie poglądowo, dla ułatwienia analizy i wskazania, na co warto zwrócić uwagę.

 

Cecha / towarzystwo Link4 AXA direct AVIVA Liberty
 

Naliczona zniżka

 

 

7%

 

15%

 

4%

 

5%

 

Zakres oferty

 

 

OC + ASS

 

OC + ASS

 

OC + ASS

 

OC + ASS

 

składka

 

 

915,12zł

 

969zł

 

976zł

 

1220,20zł

 

Assistance

 

Tak

 

 

Tak

 

Tak

 

Tak

 

Auto zastępcze

 

 

Tak

 

Nie

 

Tak

 

 

Nie

 

Pomoc przy kolizji

 

 

Tak

 

Tak

 

Tak

 

Tak

 

To proste zestawienie już w dużym stopniu informuje o różnicach obowiązujących w różnych towarzystwach. Przede wszystkim, ten sam kierowca uzyskuje zniżkę o różnej wartości w poszczególnych firmach. Najmniejsza wyliczona to 4%, najwyższa zaś jest ponad trzykrotnie wyższa i wynosi 15%.

Zakres assistance również jest bardzo zróżnicowany. Dla porównania zostały przytoczone wyłącznie dwie najważniejsze usługi, czyli udostępnienie auta zastępczego i pomoc przy kolizji. Część firm w swojej ofercie udostępnia taką pomoc, część nie. Wiele zależy od polityki firmy i tego, jak organizuje ona swoje usługi. Powyższe zestawienie pokazuje też, że nie koniecznie najniższa składka musi też oznaczać najmniejszy zakres usług. W tej konkretnej sytuacji wypadło to zupełnie inaczej.

Ubezpieczenie OC, jako ubezpieczenie obowiązkowe warto wybrać starannie i połączyć niską cenę z wysoką jakością. Przygotowane zestawienie wskazuje, że taka opcja jest możliwa i to przy minimalnym wysiłku. Oczywiście niezbędne są tutaj różnego rodzaju porównywarki i kalkulatory ubezpieczeń, które w sposób automatyczny przeprowadzają kalkulację i przesyłają zainteresowanemu gotowe zestawienie, które może sobie samodzielnie przeanalizować.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!

Porówanaj oferty

Kup ubezpieczenie i odbierz ekstra 100 zł

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie i odbierz ekstra 100 zł

Porównaj oferty