Ciekawe gadżety do samochodu – pięć propozycji dla fanów nowoczesnych rozwiązań

Tweet
Podziel się
Przez Zespół Porowneo.pl

Z zainteresowaniem śledzisz wszelkie nowinki technologiczne? Zastanawiasz się, które z nich sprawdzą się w Twoim samochodzie? Oto pięć propozycji, które poprawią nie tylko Twój codzienny komfort jazdy, ale też poziom Twojego bezpieczeństwa.

Wideorejestrator – obowiązkowy, jeśli sporo jeździsz

Coraz więcej kierowców decyduje się na zakup wideorejestratora do swojego auta. Nic w tym dziwnego – koszt takiego urządzenia jest stosunkowo niewielki (o ile zdecydujemy się na zakup standardowego modelu), a korzyści płynące z jego posiadania są ogromne. Wideorejestrator sprawdzi się przede wszystkim wtedy, kiedy dojdzie do stłuczki lub wypadku – zapis z kamery pozwoli sprawdzić, jak doszło do wypadku. Będzie to idealne rozwiązanie w momencie, kiedy trudno będzie ustalić, z czyjej winy doszło do kolizji. Niestety, coraz częściej dochodzi do wyłudzeń odszkodowań OC – wideorejestrator to najlepsze zabezpieczenie przed oszustami.

Ładowarka samochodowa

Wiele osób twierdzi, że smartfon to przedłużenie ludzkiej inteligencji. Pozwala na szybkie zdobycie informacji czy znalezienie konkretnej lokalizacji. Niestety, wiele obecnych smartfonów ma słabą baterię, w związku z czym konieczne jest ich częste ładowanie. Osoby, które sporo czasu spędzają za kierownicą, powinny zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową. Warto jednak wybrać model, wyposażony w więcej niż jeden port USB – taka ładowarka sprawdzi się, gdy rozładują się również telefony pasażerów. Dodatkowo dobrze jest wybrać ładowarkę, wyposażoną w technologię szybkiego ładowania – dzięki niej smartfon zostanie naładowany o wiele szybciej. Elektroniczne gadżety do samochodu, takie jak ładowarka czy powerbank, sprawdzą się przede wszystkim podczas długich podróży, jednak warto mieć je w aucie również podczas codziennej jazdy po mieście.

Mata masująca

Kolejna propozycja dla kierowców, którzy spędzają w samochodzie długie godziny. Pozycja siedząca może powodować silny ból mięśni, w szczególności pleców. Dobrą inwestycją dla zdrowia będzie mata masująca, która pozwoli uniknąć bólów mięśniowych. Wysokiej jakości mata przyniesie ulgę zmęczonym plecom, poprawi krążenie, a w przypadku niektórych modeli również rozgrzeje. Maty zasilane są przy pomocy kabla, podłączonego do gniazda zapalniczki. Sterowane są wygodnym pilotem, który nie rozprasza kierowcy. Co ciekawe, matę można zabrać do domu czy do pracy i używać jej w fotelu, a nawet na kanapie. To doskonały pomysł na prezent dla kierowców oraz osób, które zmagają się z bólem pleców.

Head-Up Display – wyświetlacz na szybie samochodu

Nowoczesne samochody wyposażone są w wiele ciekawych rozwiązań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Jednym z nich jest technologia Head-Up Display, która zadowoli wszystkich gadżeciarzy. Celem wyświetlaczy typu HUD jest przede wszystkim zapobieganie sytuacjom, w których kierowca musi odrywać wzrok od drogi. Czasem sekunda wystarczy, aby nie zauważyć pieszego lub uderzyć w samochód z przodu. Wyświetlacze HUD stanowią uzupełnienie dla tradycyjnych wyświetlaczy na desce rozdzielczej, gdzie pojawiają się najważniejsze informacje, na przykład dotyczące prędkości jazdy. Dzięki HUD można szybko je sprawdzić, i to bez odrywania wzroku od drogi. Jako pierwszy tego typu rozwiązanie zastosował Chevrolet w słynnej Corvette. Później chętnie korzystali z niego inni producenci. Dzisiaj może ono zostać zaimplementowane w dowolnym aucie. Osoby, które lubią nowoczesne gadżety do samochodu, z pewnością będą zadowolone.

Jonizator / oczyszczacz powietrza

Samochodowy oczyszczacz powietrza to ciekawy gadżet do samochodu dla osób, które lubią dbać o swoje zdrowie. Jest to proste urządzenie, wyposażone w specjalne filtry, które oczyszczają powietrze między innymi z pyłów PM2,5 i PM10 – to właśnie one znajdują się w powietrzu w okresie jesienno-zimowym. Osoby, które mieszkają w miastach, gdzie problem smogu jest poważny, a jednocześnie sporo czasu spędzają w korkach, powinny zaopatrzyć się w taki filtr. Sprawi on, że powietrze w samochodzie będzie wolne od szkodliwych substancji, których wdychanie może powodować poważne problemy zdrowotne.

Ciekawe gadżety do samochodu – podsumowanie

W dzisiejszych czasach samochody posiadają bardzo bogate wyposażenie, które ma na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa. Niemniej jednak dodatkowe, ciekawe gadżety do samochodu, mogą okazać się nieocenione podczas codziennej jazdy. Oczyszczacz powietrza, wyświetlacz HUB czy mata masująca z pewnością przypadną do gustu wszystkim, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania w swoich autach.

Sprawdź oferty X