Ubezpieczenia majątkowe - porównywarka

Ubezpieczenia majątkowe - porównywarka

Decydując się na zakupienie ubezpieczenia majątkowego trudno w ciągu kilku chwil podjąć decyzję. Każda firma bowiem oferuje nieco inne rozwiązanie, daje inne propozycje i ma inną ofertę. To powoduje, że bez podstawowej wiedzy trudno jest samodzielnie wydobyć najważniejsze informacje i je ze sobą sprawnie zestawić i porównać. Poniżej zaprezentowane jest proste i czytelne zestawienia kilku ofert ubezpieczeń majątkowych.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!

Porówanaj oferty

Porównanie ofert

W poniższej tabeli zostały zestawione elementy strukturalne różnych ubezpieczeń majątkowych. Dzięki takiej prezentacji treści można porównać między sobą najważniejsze ich aspekty. W lewej kolumnie zestawiono najważniejsze i najistotniejsze cechy, a pozostałe kolumny, to informacje, dotyczące specyfikacji tych cech.

Ubezpieczenie zostało przygotowane na przykładzie mieszkania w średniej miejscowości, w miejscu nie zagrożonym powodziami. Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze, ma 50 m powierzchni i wybudowane zostało w 2000 roku. Deklarowana wartość nieruchomości to 250000zł. Oto, jak przedstawia się oferta:

 

Cecha/ Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta Link 4 Generali

Aviva

Mury i stałe elementy

 

Tak

 

Tak

 

Tak Tak
Ubezpieczenie ruchomości

 

 

Tak

 

Tak

 

Tak Tak
Ilość ryzyk dodatkowych

 

 

Zalanie bez dopłaty; przepięcie bez wypłaty Pożar, zalanie, kradzież z włamaniem, przepięcie i inne Kradzież, stłuczenia, wandalizm, przepięcie Zdarzenia losowe
Suma ubezpieczenia

 

250.000zł na mieszkanie

10.000zł na ruchomości

10.000zł OC

250.000zł mieszkanie

10.000zł ruchomości

15.000zł OC

250.000zł mieszkanie

5.000zł ruchomości

50.000 OC

250.000 mieszkanie

20.000 ruchomości

15.000 OC

Składka

 

185zł 208zł 259zł 305zł
Inne informacje

 

Brak udziału własnego Assistance w pakiecie Brak konsumpcji sumy ubezpieczenia Ubezpieczenie według wartości odtworzeniowej, ubezpieczenie również tych przedmiotów, które zostały dokupione w trakcie trwania umowy.
 

Powyższa tabela już na pierwszy rzut oka pozwala dostrzec pewne różnice między oferowanymi polisami. Każda kalkulacja została przygotowana dla tego samego mieszkania, które spełnia te same warunki. Różnica w składce jest niemalże dwukrotna porównując opcję najtańszą i najdroższą.

Oferty różnią się między sobą jednak nie tylko tym. Zdecydowaną różnicę stanowi także zakres objętych ochroną ryzyk. Tam, gdzie zaznaczono, że ryzyko jest chronione bez dopłaty, oznacza to, że wchodzi ono w podstawowy zakres. Jak widać, nie wszędzie tak jest.

Suma ubezpieczenia całkowitego domu jest wszędzie taka sama, zgodnie ze złożoną deklaracją. Są jednak istotne różnice w zakresie sum przy umowach dodatkowych. Różnie oszacowana została wartość ruchomości domowych oraz wysokość ubezpieczenia OC w życiu prywatnym.

Na uwagę zasługuje również rubryka z opcjami dodatkowymi. Każde towarzystwo oferuje coś innego. Tym sposobem, każdy klient możne znaleźć dokładnie taką polisę, jakiej potrzebuje.

Warto przeprowadzić takie porównanie dla siebie, szukając swojej polisy. W tym zestawieniu korzystnie wypada jedno towarzystwo, ale przy zupełnie innych parametrach, znacznie lepiej wypaść może inne. Właśnie dlatego dobrze jest analizować każdą ofertę dokładnie pod kątem swoich własnych potrzeb i oczekiwań, nie zaś pod ogólnym ujęciem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!

Porówanaj oferty

Ubezpieczenie na życie

Porównaj oferty

Ubezpieczenie na życie

Porównaj oferty