Najlepsze lokaty na rynku

Najlepsze lokaty na rynku

Lokata bankowa jest jednym z bezpieczniejszych instrumentów oszczędnościowych. Jej konstrukcja pozwala na generowanie zysku powoli, ale systematycznie. Z małym zyskiem wiąże się również małe zagrożenie i małe ryzyko utraty inwestowanych pieniędzy. To oczywiście działa na plus. Lokaty bankowe są bardzo zróżnicowane, co powoduje, że można wybrać te z nieco większym zyskiem i większym ryzykiem i te bardziej bezpieczne. Wszystko zależy od indywidualnych priorytetów klienta.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!

Porówanaj oferty

Dostępne lokaty

Obecnie, na rynku dostępne są bardzo różnorodne lokaty, wśród których każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Naturalnie, najlepiej wybrać takie rozwiązanie, które gwarantuje największy zysk w najkrótszym czasie. Jednakże, nawet małe oszczędności mogą stać się zaczątkiem znacznie większych. W poniższym zestawieniu zaprezentowano wybrane lokaty krótkoterminowe, które obecnie cieszą się na rynku największym zainteresowaniem. Są to rozwiązania najbardziej korzystne i najbardziej popularne.

 

Cecha/Bank

 

Nest

 

mBank

 

Millennium

 

BGŻ Optima

Idea Bank

 

Oprocentowanie

 

 

4% w skali roku na 3 miesiące

 

 

3,5% w skali roku na 3 miesiące

 

3,25% w skali roku na 3 miesiące

 

3% w skali roku na 3 miesiące

 

3% w skali roku na 3 miesiące

 

Limit wpłat

 

 

1000 – 10.000

 

500 – 10.000

 

500 – 10.000

 

1000 – 20.000

 

10.000,01-100.000

 

Dla klientów

 

 

Dla nowych klientów z darmowym kontem osobistym

 

Dla nowych klientów zakładana z kontem osobistym

 

Dla klientów posiadających konto 360°

 

Dla wszystkich, gwarancja wypłaty odsetek nawet przy wcześniejszym zerwaniu umowy

 

Tylko dla nowych klientów, bez zakładania konta osobistego

 

Widać, że prezentowana czołówka dostępnych lokat nie wiele różni się od siebie. Znacząco wyróżnia się Nest, z największym procentowaniem oraz Idea z najwyższymi limitami wpłat. Na uwagę zasługuje również gwarancja wypłaty odsetek, którą proponuje BGŻ Optima. Wstrzymanie odsetek przy wcześniejszej rezygnacji z umowy jest typowym mechanizmem bankowym, który uruchamiany jest po to, by klient zachował swoje oszczędności do końca trwania umowy i nie rezygnował z produktu przedwcześnie.

Naturalnie, nie można zapomnieć również o tym, że na rynku dostępne są także lokaty półroczne i roczny zysk jest z nich nieco większy, co wynika z dłuższego czasu oszczędzania. W perspektywie jednak rocznej, znacznie bardziej kalkują się cztery lokaty trzymiesięczne niż jedna roczna. Jest to spowodowane tym, że za każdym razem po wypłacie można doliczyć zyskane odsetki i zainwestować ponownie powiększony kapitał. Inwestując raz, zysk dopisuje się też raz, a nie cztery razy, do kapitału podstawowego.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!

Porówanaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty