Czym jest i jak korzystać z kalkulatora kredytu hipotecznego?

Tweet
Podziel się
Przez Zespół Porowneo.pl

Kalkulator kredytu hipotecznego umożliwia obliczenie wysokości rat kredytu hipotecznego w szybki oraz prosty sposób. Dzięki kalkulatorowi kredytu hipotecznego można porównać oferty banków i instytucji finansowych w jednym miejscu. To idealne rozwiązanie dla osób, chcących wybrać najlepszą ofertę.

Kredyt hipoteczny warto obliczyć dzięki kalkulatorowi

Kalkulator kredytu hipotecznego pozwala na sprawdzenie kosztów kredytów hipotecznych, oferowanych przez banki oraz instytucje finansowe. Dzięki niemu można dowiedzieć się, ile wynosi marża oraz oprocentowanie kredytu hipotecznego w danym miejscu.

Kalkulator kredytu hipotecznego (kalkulator kredytowy, kalkulator hipoteczny)

Kalkulator kredytowy jest wygodnym oraz elastycznym narzędziem. Aby móc skorzystać z kalkulatora hipotecznego, wystarczy znać orientacyjną wartość nieruchomości, wnioskowaną kwotę kredytu hipotecznego oraz potencjalny okres spłat wyrażony w latach. Po uzupełnieniu wymaganych informacji można przystąpić do analizy ofert, złożonych przez najlepsze i najbardziej zaufane banki oraz instytucje finansowe.

Kalkulator kredytowy przedstawi marżę każdego z banków, czyli kwotę, jaką zarabia dany bank, udzielając kredytu hipotecznego. Oprocentowanie przedstawione w kalkulatorze kredytu hipotecznego składa się z marży danego banku lub instytucji finansowej wraz z dodatkowym WIBOR-em. Kalkulator hipoteczny prezentuje również wysokość miesięcznej raty w ofercie każdego z banków. Jest to suma spłacana co miesiąc. W zależności od preferencji kredytobiorcy, raty kredytu hipotecznego mogą być stałe (raty równe) lub malejące.

W przypadku dodatkowych pytań kalkulator kredytu hipotecznego umożliwia kontakt z przedstawicielem, który bez żadnych zobowiązań wyjaśni szczegółów ofert zgromadzonych w kalkulatorze hipotecznym.

Co warto wiedzieć, korzystając z kalkulatora kredytowego?

Osoby poszukujące najlepszej oferty kredytu hipotecznego za pośrednictwem kalkulatora hipotecznego powinny zdawać sobie sprawę również z dodatkowych opłat, jakie niesie ze sobą zobowiązanie w postaci kredytu hipotecznego. W kalkulatorze kredytowym prezentowane są najniższe aktualne marże kredytów hipotecznych we wszystkich dostępnych bankach. Niektóre z banków prezentowanych w kalkulatorze kredytowym żądają także podania wieku potencjalnego kredytobiorcy. Ten czynnik, poza ogólną zdolnością kredytową ma bardzo duży wpływ na ostateczne koszty kredy hipotecznego.

Zgodnie z podpowiedziami ekspertów, raty kredytu hipotecznego przedstawione w kalkulatorze kredytowym mogą ulec późniejszej zmianie na korzyść kredytobiorcy. Jest to możliwe dzięki negocjowaniu kosztów kredytu hipotecznego. Szczególną uwagę powinno się poświęcić negocjacjom marży banku, która jest zyskiem instytucji z racji udzielania zobowiązania. Prawo do negocjowania kosztów kredytu hipotecznego mają zazwyczaj stali klienci danego banku, a także osoby posiadające dobrą zdolność kredytową.

Kredyt hipoteczny jest w większości przypadków zobowiązaniem na długie lata, dlatego przed jego zaciągnięciem warto dokładnie przeanalizować rynek tego rodzaju produktów finansowych. Jest to możliwe dzięki kalkulatorowi kredytu hipotecznego. W przypadku pytań lub wątpliwości warto skontaktować się z konsultantem, który zapewni wsparcie w wyborze najlepszego rozwiązania. Ostateczna cena kredytu hipotecznego, poza zaprezentowanymi w kalkulatorze kosztami jest zależna także od m.in. ubezpieczenia pomostowego, opłaty za wycenę nieruchomości, pozostałych ubezpieczeń (jeśli są wymagane), a także pozostałych opłat i prowizji, które może dowolnie nakładać każdy z prezentowanych w kalkulatorze hipotecznym banków oraz instytucji finansowych.

Sprawdź oferty X