Kredyt odnawialny w 2017 r. – porównanie ofert dla firm

Tweet
Podziel się
Przez Zespół Porowneo.pl

Kredyt odnawialny to dla wielu przedsiębiorstw bardzo korzystne i praktyczne rozwiązanie. Zwykle jest on udostępniany, jako linia w koncie firmowym. Kredyt odnawialny stanowi bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ każda spłata zadłużenia, niezależnie od jego poziomu powoduje, że środki te są znowu dostępne. W przypadku przedsiębiorstw, które mają bardzo nieregularne dochody to rozwiązanie jest jak dla nich stworzone. W chwilach zastoju linia kredytowa może służyć wsparciem. Natomiast w chwilach uzyskiwania dochodów można ją spłacić i zawiesić jej użytkowanie.

Kredyt odnawialny w 2017 r. – porównanie ofert dla firm

Kredyt odnawialny

Kredyt odnawialny charakteryzuje się tym, że przez cały okres jego trwania klient może korzystać z przyznanego limitu kredytowego nawet wielokrotnie. Jest on przyznawany w formie linii w koncie. Oznacza to, że środki z kredytu są wykorzystywane dopiero w momencie, gdy saldo na koncie jest równe 0zł. Wtedy można pobrać całość przyznanego limitu lub tylko jego część – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta.

Spłata kredytu odbywa się przy każdej wpłacie na konto osobiste. Jeżeli limit jest wyczerpany w całości lub nawet w części, każda wpłata na konto przekazywana jest w pierwszej kolejności na linię w koncie. Dopiero po jej spłaceniu przelewy księgowane są jako saldo dodatnie konta.

Jeżeli w danym miesiącu pieniądze z kredytu odnawialnego nie zostaną wykorzystane, to klient nie ponosi z tego tytułu żadnych opłat. Nie wiąże się to dla niego z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Jeżeli w miesiącu zostanie jednak wykorzystana zaledwie część limitu, to naliczone zostaną opłaty, ale wyłącznie od wykorzystanej kwoty. Pozostałe pieniądze, które znajdują się na koncie nie zostaną obciążone kosztami. To również jest bardzo wygodne rozwiązanie. Jeżeli klient korzysta ze wsparcia to za nie płaci, jeżeli nie to nie.

Kredyt odnawialny jest oprocentowany, wartość tego oprocentowania zależna jest od oferty dostępnej w danym banku. Co ważne, jest on zwykle przyznawany na 12 miesięcy. Można zawrzeć z bankiem umowę o automatyczne przedłużanie na kolejnych 12 miesięcy, a można również po tym okresie zakończyć jego użytkowanie.

Całość zaciągniętego kredytu musi zostać spłacona przed upływem 12 miesiąca, czyli tuż przed zamknięciem lub automatycznym przedłużeniem produktu na kolejny rok.

Jakie oferty dostępne są obecnie na rynku? Oto porównanie najbardziej popularnych.

Nazwa Banku

Koszty przyznaniaKoszty odnowienia

Oprocentowanie

 

Raiffeisen Polbank

 

 

0zł

 

1,5%, nie mniej niż 50zł

 

10%

 

Citibank

 

 

0zł

 

1,75% nie mniej niż 50zł

 

9,11%

 

 

ING

 

 

0zł

 

1,8%, nie mniej niż 68zł

 

10%

 

Bank Zachodni

 

 

1%, min. 50zł

 

1%, nie mniej niż 50zł

 

10%

 

Millennium

 

 

1,99% min. 59zł

 

1,99% min. 59zł

 

10%

 

Credit Agricole

 

 

1,80% min. 70zł

 

1,80% min. 70zł

 

10%

Sprawdź oferty X