Konta oszczędnościowe w 2017 r. – porównanie ofert

Tweet
Podziel się
Przez Zespół Porowneo.pl

Konto oszczędnościowe to doskonały sposób na gromadzenie kapitału dla siebie, swoich bliskich czy też na dowolny cel. Konto jest bardzo elastyczne, a jego kształt dostosowuje się do możliwości i potrzeb oszczędzającego klienta. Wpłacana może być dowolna kwota a środki w dowolnym momencie można wypłacić. To wielka wygoda.

Konta oszczędnościowe w 2017 r. – porównanie ofert

Są jednak konta, które nie są tak bardzo elastyczne. Ułatwienie gromadzenia kapitału zostało zaprojektowane poprzez ograniczenia. Klient na przykład nie może wypłacać dowolnej kwoty pieniędzy lub dowolną ilość razy. W innych przypadkach regulowana jest kwota wpłaty. Klient musi się zadeklarować na konkretne, określone oszczędności i zadeklarowaną kwotę musi raz w miesiącu wpłacać. Każde rozwiązanie ma swoje wady i swoje zalety. Dzięki tej różnorodności każdy może znaleźć coś dla siebie.

Porównanie ofert

Porównanie ofert przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze warto zrobić. Dzięki temu można wybrać to rozwiązanie, które faktycznie jest najlepsze i przynosi największe korzyści. Jakie elementy powinno się poddawać porównaniu?

Przede wszystkim czy trzeba deklarować stałą kwotę wpłaty. Dla osób systematycznych to doskonałe rozwiązanie. Dla tych, którzy mają nieregularne dochody albo nieregularne wydatki, takie rozwiązanie będzie ograniczeniem.

Ile razy w miesiącu można wypłacić pieniądze? To bardzo istotna kwestia. Czy można wypłacać bez ograniczeń, czy można wypłacić tylko raz, a kolejne obwarowane są opłatą? Zdarzają się bowiem takie rozwiązania, które zakładają tylko jedną wypłatę w miesiącu, a każda kolejna jest już obciążona opłatą. Warto to wiedzieć wcześniej.

Oczywiście, w przypadku konta oszczędnościowego niezwykle ważne jest jego oprocentowanie. To właśnie oprocentowanie powoduje, że warto wpłacać na konto pieniądze. Wszystkie wpłacane środki są oprocentowane i pracują na siebie, a skapitalizowany zysk jest dalej, w kolejnym miesiącu oprocentowany. Wysokość oprocentowania ma znaczenie dla jakości i opłacalności konta.

Czy są jakieś ukryte dodatkowe opłaty? Może utrzymanie rachunku coś kosztuje? A może zmiana którejś ze swoich decyzji wiąże się z opłatami? Każda konieczna opłata powoduje, że konto oszczędnościowe staje się mniej rentowne.

Warto również zweryfikować ewentualne warunki dodatkowe. Ograniczenia, limity czy inne elementy, które mogą wpłynąć na elastyczność konta czy też swobodę jego użytkowania.

Oto zestawienie kilku ciekawych ofert kont oszczędnościowych.

Nazwa BankuOprocentowanie kontaOpłata za prowadzenie konta

Maksymalna kwota lokaty

 

BOŚ

 

 

2,23%

 

0zł

 

50.000zł

 

Idea Bank

 

 

2,25%

 

0zł

 

Nie określono

 

Getin

 

 

2,5%

 

0zł

 

100.000zł

 

Citi Handlowy

 

 

2%

 

0zł

 

Nie określono

Sprawdź oferty X