Konta osobiste – porównanie ofert wiodących banków

Tweet
Podziel się
Przez Ewa Ząbek

Konto bankowe to bardzo wygodny sposób nie tylko na przechowywanie swoich pieniędzy, ale również na zarządzanie nimi. Konta mają liczne funkcjonalności, które pozwalają na monitorowanie wpływów i wydatków. Jest to szczególnie cenne, gdy ktoś ma kilka źródeł dochodu. Jednocześnie, dają również bardzo ciekawe możliwości zarządzania oszczędnościami. Minęły już czasy, gdy pieniądze trzymało się w domu. Teraz pieniądze są przechowywane na koncie, a wszelkie opłaty i zakupy można wykonywać za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Konta osobiste – porównanie ofert wiodących banków

Porównanie rachunków

Oferta kont osobistych zmienia się jak w kalejdoskopie. Banki prześcigają się w coraz ciekawszych i bardziej atrakcyjnych ofertach. Chcąc dogodzić klientom:

  • obniżają koszty
  • wprowadzają promocje
  • dodatki i inne atrakcje

Oferują również możliwość uniknięcia opłaty pod warunkiem wykonania określonych działań na koncie. Wszystko oczywiście ma prowadzić do tego, by klient widział korzyść z tego właśnie konta w banku i stał się wieloletnim lojalnym klientem, który za swą lojalność jest dodatkowo nagradzany.

Cecha/bank

Millennium Nest mBank

ING

 

Oprocentowanie rachunku

 

 

0%

 

0%

 

0%

 

0%

 

Opłata za otwarcie konta

 

 

0zł

 

0zł

 

0zł

 

0zł

 

Opłata za prowadzenie rachunku

 

 

8zł

 

0zł

 

0zł

 

0zł

 

Opłata za wydanie karty

 

 

0zł

 

0zł

 

0zł/10zł naklejka Debit

 

0zł/15zł naklejka zbliżeniowa

 

Miesięczna opłata za kartę

 

7zł

 

 

0zł

 

4zł/0zł/2zł

 

7zł/0zł

 

Wypłata z bankomatów

 

 

0zł/1zł BZWBK i Planet Cash/5zł

 

0zł

 

0zł BZWBK, Planet Cash, Euronet/3% inne bankomaty

 

0zł/2,5zł

Przelewy 0zł/5zł elixir 0zł/1zł Elixir 0zł/5złelixir 0zł/ 5zł Elixir

 

Powyższe zestawienie pokazuje, jak niewielkie są różnice między poszczególnymi bankami w zakresie tych opcji, które dla klienta są korzystne. W tym zakresie, gdzie klient chciałby jednak zaoszczędzić, koszty i wydatki różnią się zasadniczo.

Żaden z przytoczonych banków nie oferuje oprocentowania konta. To oznacza, że znajdujące się na nim środki w żaden sposób nie pracują. Są tam tylko gromadzone.

Założenie konta nic nie kosztuje.

W zakresie opłat za rachunek pojawiają się koszty. W banku Millennium należy zapłacić 8 złotych, jest to jednak kwota, której można uniknąć. Warunkiem jest zanotowanie wpływu na minimum 1000zł i jedna transakcja kartą płatniczą.

Wydanie karty zasadniczo nic nie kosztuje. Wybrane banki pobierają opłatę jedynie za naklejkę umożliwiającą realizowanie płatności zbliżeniowych.

W większości banków pojawiła się również opłata za kartę w różnorodnej wysokości. Opłaty tej można uniknąć, podobnie, jak opłaty za prowadzenie rachunku. W Banku Millennium jest to ten sam warunek. W mBanku należy wykonać 5 transakcji by anulować opłatę, a w ING należy wydać minimum 300zł w ciągu miesiąca, oczywiście za pośrednictwem karty.

Wypłata z bankomatów jest zależna od właściciela bankomatu i jego porozumienia z bankiem. Bankomaty należące do banku, w którym jest konto są bezpłatne. Pozostałe, zgodnie z rozpiską.

Przelewy internetowe zasadniczo są bezpłatne. Dodatkową opłatę należy uiścić wyłącznie w przypadku przelewu ekspresowego.

To tylko wybrane konta i wybrane banki. Warto sprawdzić również ofertę innych podmiotów. Wybór konta zazwyczaj wiąże na wiele lat. Dlatego też najrozsądniej wybrać taki bank, który pobiera najmniej opłat.

Porównaj ceny X