Lokaty

Wszystkie nasze porady aby dobrze wybrać!

Popularne banki

Zapoznaj się z popularnymi bankami w PolsceZobacz wszystkie

Ostatnie artykuły

Bądź na bieżąco dzięki najnowszym artykułom naszej redakcji

Przewodnik

Przygotowany przez naszych ekspertów finansów i ubezpieczeń

Karta przedpłacona – charakterystyka i definicja

Karta przedpłacona bardzo często określana jest jako pre-paid. Oznacza to, że na przypisanym do niej rachunku bankowym muszą najpierw znaleźć się środki, z których następnie będzie można skorzystać.

Karta obciążeniowa – czym jest?

Karta obciążeniowa powiązana jest z osobistym rachunkiem klienta. Limit jest określany indywidualnie, na podstawie miesięcznych wpływów na konto. Działa na zasadzie pay later, czyli w ustalonym terminie bank pobiera środki na spłatę należności z poprzedniego okresu rozliczeniowego.

Karta embosowana - charakterystyka

Karta embosowana to w obecnych czasach coraz rzadziej spotykany rodzaj kart płatniczych. Karty embosonowane, zwane również wypukłymi, różnią się od współcześnie używanych kart technologią zapisu danych, a przez to również wyglądem.

Karta internetowa - czym jest i do czego służy?

Choć większość kart płatniczych umożliwia obecnie płatności w internecie, to nadal można spotkać się z ofertami kart internetowych, zwanych także kartami wirtualnymi, które umożliwiają dokonywanie płatności w sieci. Karty internetowe wyróżniają się tym, że nie posiadają swojego fizycznego nośnika.

Poznaj lokaty

Co możesz porównać

Lokata strukturyzowana

Instrument finansowy, składający się z części oszczędnościowej oraz część inwestycyjnej.

Fundusz inwestycyjny

Forma inwestowania, polegająca na zbiorowym lokowaniu środków pieniężnych.

Polisa lokacyjna (Polisolokata)

Połączenie lokaty oszczędnościowej z polisą na życie.

Lokata progresywna

Lokata, w której oprocentowanie wzrasta w kolejnych miesiącach umowy.

Jak to działa?

Lokaty to dobry sposób aby regularnie oszczędzać. Wiele wariantów więc zapewnie znajdziesz odpowiedni dla Twoich potrzeb.

O czym należy pamiętać?

Pamiętaj, że inwestowanie nawet bezpiecznie, zawsze niesie ze sobą ryzyko. Najbardziej ryzykowne są fundusze akcji (lokują wszystkie pieniądze w spółki giełdowe).

Podczas wyboru lokaty bankowej warto zwrócić uwagę na okres jej trwania, limit kwotowy oraz czy lokata jest połączona z programem inwestycyjnym.

W przypadku lokaty o zmiennym oprocentowaniu bank ma prawo zmienić oprocentowanie w trakcie trwania lokaty.

Wysokie oprocentowanie w okresie trwania dwóch miesięcy, finalnie może być mniej opłacalne niż standardowa lokata roczna.

Lokata progresywna (w odróżnieniu od kont oszczędnościowych) jest zakładana z góry na ustalony okres czasu.

Porowneo.pl - to nie tylko zbiór wiedzy o kredytach i produktach bankowych

Porówneo.pl to również porównywarka ubezpieczeń, która pozwoli Ci zaoszczędzić i znaleźć najlepsze ubezpieczenie. Sprawdzisz u nas ile będzie kosztowało ubezpieczenie Twojego samochodu (OC, AC, NNW, Assistance) oraz zabezpieczysz swój dom lub mieszkanie. Wybierając się w podróż możesz szybko i łatwo kupić ubezpieczenie turystyczne dostosowane do Twoich potrzeb. Nieustannie poszerzamy nasza ofertę, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom coraz większej grupy naszych klientów. Dołącz do nas i ciesz się najlepszym ubezpieczeniem - a tym samym poczuciem bezpieczeństwa i komfortu na co dzień!

Ubezpieczenie turystyczne

Sprawdź ofertę

Ubezpieczenie nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenie samochodu

Porównaj oferty