Lokaty

Wszystkie nasze porady aby dobrze wybrać!

Dlaczego warto skorzystać z Porowneo.pl?

Łatwe porównanie

Jeden prosty serwis, aby porównać cały rynek ubezpieczeniowy i finansowy. W zaledwie 4 minuty możesz otrzymać zestaw ofert i obraz rynku wypełniając tylko jeden wniosek.

Przejrzyste zestawienie

Oferty generowane są bezpośrednio przez naszych partnerów, bez dodatkowych opłat. Porowneo.pl oferuje więc takie same ceny, jakie otrzymałbyś bezpośrednio od każdego partnera.

Niezależny serwis

Żaden z naszych partnerów nie ma uprzywilejowanej pozycji. Przedstawione oferty posortowane są według obiektywnych elementów takich jak: składki ubezpieczeniowe czy raty kredytu.

Wspieramy Cię

Porowneo.pl pomoże Ci wybrać najlepszą i najbardziej opłacalną ofertę. Dzięki naszemu serwisowi porównasz warunki finansowe ofert oraz ich zakres. A wszystko to bez pośpiechu i w jednym miejscu. Dzięki nam dokonasz trafnego wyboru!

Ostatnie artykuły

Bądź na bieżąco dzięki najnowszym artykułom naszej redakcji

Przewodnik

Przygotowany przez naszych ekspertów ubezpieczeń i finansów

Ubezpieczenie na raka - czy warto?

Ubezpieczenie onkologiczne zabezpiecza tylko przed niektórymi rodzajami raka. Suma ubezpieczenia w razie zachorowania np. na białaczkę czy inny nowotwór złośliwy może zostać wykorzystana na dowolny cel, np. konsultacje lekarskie, leki nierefundowane czy innego rodzaju opiekę.

Czytaj więcej

Koszty zakupu mieszkania - cena to nie wszystko

Koszty związane z kupnem mieszkania mogą być równe kilku procent ceny kupowanej nieruchomości. Na koszty zakupu mieszkania składają się opłaty związane w formalnościami, prowizje i podatek. Często koszty kupna mieszkania wiążą się też z wydatkami na prace wykończeniowe lub remont.

Czytaj więcej

OC na motocykl - charakterystyka ubezpieczenia dla jednośladów

Ubezpieczenie OC za motocykl jest obowiązkowe niezależnie od tego, czy pojazd jest używany, czy nie. Na cenę składki OC za motor wpływają parametry pojazdu i cechy oraz dane dotyczące jego właściciela. OC na motocykl online można kupić u niewielu ubezpieczycieli, zwykle wymaga to kontaktu z agentem.

Czytaj więcej

Assistance na 7 dni - wady i zalety rozwiązania

Assistance na tydzień to wyjście dla osób wyjeżdżających na krótki urlop. Opieka ubezpieczyciela pozwala uniknąć stresu związanego z radzeniem sobie w przypadkach awarii, wypadków czy innych zdarzeń związanych z posiadaniem i prowadzeniem auta. Jadąc za granicę, najlepiej wykupić assistance Europa.

Czytaj więcej

Poznaj lokaty

Co możesz porównać

Lokata strukturyzowana

Instrument finansowy, składający się z części oszczędnościowej oraz część inwestycyjnej.

Fundusz inwestycyjny

Forma inwestowania, polegająca na zbiorowym lokowaniu środków pieniężnych.

Polisa lokacyjna (Polisolokata)

Połączenie lokaty oszczędnościowej z polisą na życie.

Lokata progresywna

Lokata, w której oprocentowanie wzrasta w kolejnych miesiącach umowy.

Jak to działa?

Lokaty to dobry sposób aby regularnie oszczędzać. Wiele wariantów więc zapewnie znajdziesz odpowiedni dla Twoich potrzeb.

O czym należy pamiętać?

Pamiętaj, że inwestowanie nawet bezpiecznie, zawsze niesie ze sobą ryzyko. Najbardziej ryzykowne są fundusze akcji (lokują wszystkie pieniądze w spółki giełdowe).

Podczas wyboru lokaty bankowej warto zwrócić uwagę na okres jej trwania, limit kwotowy oraz czy lokata jest połączona z programem inwestycyjnym.

W przypadku lokaty o zmiennym oprocentowaniu bank ma prawo zmienić oprocentowanie w trakcie trwania lokaty.

Wysokie oprocentowanie w okresie trwania dwóch miesięcy, finalnie może być mniej opłacalne niż standardowa lokata roczna.

Lokata progresywna (w odróżnieniu od kont oszczędnościowych) jest zakładana z góry na ustalony okres czasu.

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów

Porowneo.pl – nie tylko ubezpieczenia komunikacyjne

Porównywarka ubezpieczeń Porowneo.pl pozwoli Ci znaleźć każdy rodzaj ubezpieczenia – nawet o 50% taniej! Możesz sprawdzić ceny ubezpieczeń komunikacyjnych OC, AC, NNW i Assistance, ceny ubezpieczenia turystycznego i ubezpieczenia nieruchomości. Nieustannie poszerzamy naszą ofertę, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz większej grupy naszych klientów. Dołącz do zadowolonego grona i ciesz się tanim ubezpieczeniem – a tym samym poczuciem bezpieczeństwa i komfortu na co dzień!

Ubezpieczenie turystyczne

Zobacz

Ubezpieczenie nieruchomości

Porównywaj oferty

Kredyt hipoteczny

Porównywaj oferty