Smartney – Nowy gracz na rynku pożyczkowym

Na polskim rynku już niebawem pojawi się nowa instytucja finansowa, która chce połączyć tradycyjną bankowość z uproszczonym systemem ubiegania się o pożyczkę. Jest częścią francuskiej Grupy Oney Bank, która w sektorze bankowym działa od 35 lat, obecnie zatrudnia 2500 pracowników w 11 krajach i obsługuje 7,6 mln klientów na całym świecie. Celem firmy jest oferowanie pożyczek w wysokich kwotach (do 60 tys. zł) na korzystnych warunkach cenowych, bez skomplikowanych procedur i zbędnej biurokracji. SMARTNEY stawia na prosty, szybki i transparentny proces oparty na najnowszych technologiach.

Smartney – najważniejsze informacje

SMARTNEY to innowacyjna i zaawansowana technologicznie firma, która chce zrewolucjonizować rynek finansowy w Polsce. Firma, która chce połączyć tradycyjną bankowość z uproszczonym systemem ubiegania się o pożyczkę. Wreszcie – firma, która chce zaproponować klientom niskie koszty uzyskania pożyczki, bez skomplikowanych procedur i zbędnej biurokracji. Na dodatek w wysokich kwotach i z transparentnym procesem opartym na najnowszych technologiach. Dla kogo? Dla każdego ze smartnym podejściem do finansów. Dla każdego, dla kogo liczą się cena i czas.

Co wyróżnia Smartney na tle konkurencji?

Jedną z cech charakterystycznych Smartney jest to, że firma udziela wysokokwotowych pożyczek – nawet do 60 000 złotych na okres zaledwie 5 lat. To idealna propozycja dla osób, które potrzebują dużej pożyczki, jednak planują spłacić ją w krótkim czasie. Jednocześnie to ciekawa alternatywa dla kredytów, udzielanych przez banki na okres 10 czy 20 lat – choć rata kredytu jest wtedy niższa, okres spłaty znacznie się wydłuża.

Z punktu widzenia klienta sam proces pożyczkowy w Smartney jest wyjątkowo szybki i wygodny. Z uwagi na to, że Smartney to start-up, wykorzystuje on najnowsze technologie, wychodząc tym samym naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Głównym celem jest rezygnacja z bardzo długich, skomplikowanych procesów pożyczkowych, które w niektórych przypadkach potrafią ciągnąć się tygodniami, a nawet miesiącami – w Smartney formalności są zminimalizowane a proces jest w 100% online’owy. Bez zbędnych dokumentów. Bez wychodzenia z domu.

Jedna z najważniejszych dla klientów kwestii to oczywiście oprocentowanie. W przypadku Smartney możemy mówić o bardzo atrakcyjnej ofercie. Oprocentowanie jest tutaj niższe niż w przypadku wielu innych banków, a na pewno najniższe w porównaniu z ofertą firm pożyczkowych działających w Polsce.

Korzystne oprocentowanie w połączeniu ze skróconym czasem trwania procesu pożyczkowego oraz stosunkowo wysoki pożyczkami na długi okres sprawia, że Smartney ma szansę zyskać ogromną przewagę nad konkurencją w Polsce.

Do kogo skierowana jest oferta Smartney?

Smartney otwiera się na wszystkich klientów. Smartney jest dla każdego ze smartnym podejściem do finansów. Dla każdego, dla kogo liczą się cena i czas. Podstawowa oferta Smartney skierowana jest do osób w przedziale wiekowym od 25 do nawet 60 lat. W wielu przypadkach banki, działające na polskim rynku, zamykają się na klientów po 50 roku życia, uniemożliwiając im wzięcie wysoko kwotowego kredytu. W Smartney jest inaczej – możliwość uzyskania pożyczki w kwocie przekraczającej 50 000 złotych na okres zaledwie 5 lat sprawia, że z oferty banku z pewnością chętnie skorzystają osoby, które przekroczyły 50. rok życia.

Jednocześnie Smartney chce skutecznie trafiać do osób młodych, które są zainteresowane krótkimi okresami spłaty. Co ważne, osoby młode coraz mniej chętnie podchodzą do nadmiernej biurokracji – Smartney rozwiązują ten problem, minimalizując ilość formalności i tworząc proces 100% online.

Smartney – kiedy w Polsce?

W kwietniu 2019 roku ruszyła pilotażowa akcja sprzedaży usług finansowych Smartney w wybranych punktach sieci brokerskiej Unilink Cash. Szczegółowe informacje na temat pilotażowego projektu nie są znane szerszemu gronu. Smartney planuje trafić do klientów, którzy są zainteresowani niskim oprocentowaniem i przejrzystymi warunkami. Chce również zaproponować dostępność i elastyczność kredytów dla każdego klienta. Czy to się uda, przekonamy się w najbliżej przyszłości, gdyż oficjalny start firmy pożyczkowej nastąpi lada dzień.

Smartney sp. z o.o.
Adres: Ogrodowa 58, 00-876 Warszawa
Telefon: 22 528 88 88
KRS: 0000747738
NIP: 5272859012
Regon: 380793670

Sprawdź oferty X