Kredyty i banki

Najlepsze informacje na temat kredytów

Kredyt hipoteczny

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Kredyt hipoteczny jest to długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka. Przy zaciąganiu takiego zobowiązania bank zwraca uwagę przede wszystkim na wkład własny kredytobiorcy oraz jego zdolność i historię kredytową. Podczas porównywania ofert kredytowych warto zwrócić uwagę na oprocentowanie kredytu, wysokość wymaganej przez bank prowizji oraz koszty niezbędnych ubezpieczeń.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy

Wszystko o kredycie gotówkowym

Kredyt gotówkowy jest kredytem, który możemy wziąć na dowolny cel. Nie musimy informować banku na co wydamy pożyczone pieniądze. Kwoty kredytu gotówkowego mogą zaczynać się od kilkuset złotych do nawet kilkuset tysięcy złotych. Jest to zależne od zdolności kredytowej kredytobiorcy. Wypłata następuje jednorazowo, a spłata kredytu odbywa się w ratach.

Konto bankowe

Wszytko o kontach bankowych

Konto bankowe to inaczej rachunek bankowy, prowadzony przez bank na podstawie zawartej umowy. Pozwala on na przechowanie i oszczędzanie pieniędzy. Na rachunku rejestrowane są wszystkie wpływy i wydatki czyli m.in. pensja, przelewy prywatne, wypłaty pieniędzy z bankomatów oraz transakcje bezgotówkowe, realizowane za pomocą karty płatniczej. Podczas otwierania konta bankowego warto zwrócić uwagę na to z jakich bankomatów będziesz mógł bezpłatnie wypłacać pieniądze oraz jakie są koszty prowadzenia konta.

Lokaty

Wszystko co warto wiedzieć o lokatach

Lokata jest to produkt bankowy przeznaczony do oszczędzania pieniędzy. Polega to na tym, że na wybrany rodzaj lokaty wpłacamy na określony czas, konkretną kwotę pieniędzy. Kiedy lokata straci ważność, bank przekazuje wpłacone fundusze powiększone o należne odsetki. Wyróżniamy między innymi lokatę terminową, odnawialną, czy nocną. Wybór odpowiedniej lokaty powinien zależeć od naszych osobistych potrzeb oraz przyszłych planów dotyczących wpłaconej kwoty.

Popularne banki

Zapoznaj się z popularnymi bankami w PolsceZobacz wszystkie

Sprawdź kredyt

1

Wybierz rodzaj i kwotę kredytu

Zaznacz, którym kredytem jesteś zainteresowany: hipotecznym, konsolidacyjnym, czy refinansowanym oraz jaką kwotę chciałbyś uzyskać od 50 000 zł do 500 000 zł.

2

Wybierz formę zatrudnienia oraz wysokość dochodów

Zaznacz, czy jesteś zatrudniony na podstawie umowy o pracę, prowadzisz własną działalność gospodarczą, czy masz inną formę zatrudnienia oraz jaka jest miesięczna wysokość Twoich dochodów (netto) od 2 000 zł do 20 000 zł.

3

Porównaj oferty i wybierz najlepszą dla siebie

Po podaniu adresu e-mail i numeru telefonu, skontaktuje się z Tobą nasz ekspert i bezpłatnie pomoże wybrać ofertę z 12 banków dostosowaną do Twoich potrzeb.

Masz pytanie?

Zapewniamy wsparcie specjalistów na każdym etapie.

Jeśli masz problem z wypełnieniem formularza lub masz inne pytanie dotyczące kredytów lub produktów bankowych skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przez nasz Profil na Facebooku, a na pewno pomożemy Ci w rozwiązaniu Twojego problemu.

Skontaktuj się z nami

+48 519 902 560

Infolinia czynna: pn-pt: od 8:00 do 20:00, sb: od 9 do 17

kontakt@porowneo.pl

Ostatnie artykuły

Bądź na bieżąco dzięki najnowszym artykułom naszej redakcji

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!

Porównaj oferty

Przewodnik

Przygotowany przez naszych ekspertów finansów i ubezpieczeń

Karta przedpłacona – charakterystyka i definicja

Karta przedpłacona bardzo często określana jest jako pre-paid. Oznacza to, że na przypisanym do niej rachunku bankowym muszą najpierw znaleźć się środki, z których następnie będzie można skorzystać.

Karta obciążeniowa – czym jest?

Karta obciążeniowa powiązana jest z osobistym rachunkiem klienta. Limit jest określany indywidualnie, na podstawie miesięcznych wpływów na konto. Działa na zasadzie pay later, czyli w ustalonym terminie bank pobiera środki na spłatę należności z poprzedniego okresu rozliczeniowego.

Karta embosowana - charakterystyka

Karta embosowana to w obecnych czasach coraz rzadziej spotykany rodzaj kart płatniczych. Karty embosonowane, zwane również wypukłymi, różnią się od współcześnie używanych kart technologią zapisu danych, a przez to również wyglądem.

Karta internetowa - czym jest i do czego służy?

Choć większość kart płatniczych umożliwia obecnie płatności w internecie, to nadal można spotkać się z ofertami kart internetowych, zwanych także kartami wirtualnymi, które umożliwiają dokonywanie płatności w sieci. Karty internetowe wyróżniają się tym, że nie posiadają swojego fizycznego nośnika.

Porowneo.pl - to nie tylko zbiór wiedzy o kredytach i produktach bankowych

Porówneo.pl to również porównywarka ubezpieczeń, która pozwoli Ci zaoszczędzić i znaleźć najlepsze ubezpieczenie. Sprawdzisz u nas ile będzie kosztowało ubezpieczenie Twojego samochodu (OC, AC, NNW, Assistance) oraz zabezpieczysz swój dom lub mieszkanie. Wybierając się w podróż możesz szybko i łatwo kupić ubezpieczenie turystyczne dostosowane do Twoich potrzeb. Nieustannie poszerzamy nasza ofertę, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom coraz większej grupy naszych klientów. Dołącz do nas i ciesz się najlepszym ubezpieczeniem - a tym samym poczuciem bezpieczeństwa i komfortu na co dzień!

Ubezpieczenie turystyczne

Sprawdź ofertę

Ubezpieczenie nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenie samochodu

Porównaj oferty

Porównaj najlepsze oferty kredytów i produktów bankowych

Szybko i łatwo znajdź intersującą ofertę!

Jak to działa?

Porowneo.pl to porównywarka finansowa która pozwala na bezpłatne porównanie wielu produktów kredytowych oraz bankowych.

W tym celu wystarczy wybrać produkt finansowy, który chcesz porównać i odpowiedzieć na zadane pytania w odpowiednim, dedykowanym wniosku.

Wnioski składają się z pytań wymaganych przez banki lub instytucje kredytowe aby móc przygotować ofertę specjalnie dla Ciebie.

Wypełniony wniosek jest wysłany bezpośrednio do naszych partnerow, którzy na żywo nam zwracają oferty. Przedstawiamy Ci zatem stronę z ofertami abyś mógł porównać propozycje, dostosowane do Twojego profilu.

Następnie możesz wybrać jedną z ofert, otrzymać jej podsumowanie na e-mail oraz kontakt od konsultanta, który odpowie na wszystkie Twoje pytania. Jeśli zechcesz, możesz wtedy również skorzystać z oferty, czyli dokonac zkupu wybranej usługi czy produktu.

Co mogę porównać?

Z Porowneo.pl porównasz: kredyty hipoteczne i gotówkowe, fundusze inwestycyjne, lokaty, konta bankowe, rachunki oszczędnościowe.

Dlaczego porównanie?

Na rynku aktualnie dostępne jest wiele banków i instytucji finansowych, a każdy z nich posiada swoje produkty. Każdy produkt jest inny, jednak nasz czas jest ograniczony.

Czas jest cenny i my to wiemy, dlatego dostarczamy Ci narzędzie, gdzie bez wychodzenia możesz porównać wybrane produkty finansowe.

Dostarczamy Ci wiedzy, porad, a nasi doradcy z chęcią odpowiedzą na Twoje pytania, w zamian chcemy żebyś zaoszczędzony czas wykorzystał na analizy i porównania, aby wybrać najlepszą ofertę.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!

Porównaj oferty